FBM Amazon – що це? І як це працює?

Блог
June 29, 2023
FBM Amazon – що це? І як це працює?

Amazon є найбільшим сайтом електронної комерції у світі. Тільки у 2021 році зареєстровано понад 3 мільйони активних продавців. Цей маркетплейс дає можливість проявити себе у сфері інтернет-торгівлі та вивести свій бізнес на міжнародний рівень.

Торгувати на Амазон можна використовуючи різні методи виконання замовлення, основні з них – це FBA і FBM. Сьогодні поговоримо про FBM (Fulfillment by merchant). Це одна з послуг фулфілмента, що надаються Amazon, означає “Виконання продавцем”. Нижче розглянемо всі плюси і мінуси цього методу.

 

Що являє собою FBM?

Amazon FBM – метод, за якого продавець бере на себе повну відповідальність за виконання замовлення, придбаного покупцем на Amazon. Продавці відповідають за виконання замовлень, зберігання товарів, обслуговування клієнтів і повернення. Вони можуть керувати FBM самостійно або співпрацювати з третьою стороною для надання логістичних, складських послуг. Найчастіше використовують послуги преп центров. З FBM продавці контролюють весь процес доставки товару покупцеві.

 

Як працює Amazon FBM?

Продавці Amazon, які вибирають FBM, повинні чітко уявляти собі весь процес логістики. Який включає в себе такі кроки:

  1.     Приймання товару на склад і його зберігання. Необхідно розмістити товари на складських площах, промаркувати їх і занести в використовувану програму обліку. У деяких випадках так само необхідно перевірити товар на відсутність браку. Як склад може слугувати будь-яке приміщення. Залежно від товару, що продається, ви можете зберігати його хоч у своєму гаражі. Для продавців, не резидентів США, найзручніше користуватися послугами преп-центрів.
  2.     Обробка, комплектація та пакування замовлення. Після отримання інформації про купівлю товару, необхідно зібрати замовлення, упакувати його і наклеїти всі необхідні лейбли.
  3.     Відправлення, доставка замовлення. У переважній більшості випадків доставка замовлень здійснюється транспортними компаніями, що спеціалізуються на цьому. Необхідно знайти надійного партнера, який буде здійснювати доставку. Дуже важливо, щоб замовлення було доставлено в цілості й без запізнень.
  4.     Повернення. У разі повернення – потрібно його прийняти, провести огляд, за необхідності виправити пошкодження. Якщо товар у належному стані – необхідно повернути його на склад.

Найголовнішим є сумарна вартість усіх перерахованих вище операцій. Сума має бути невисокою. Якщо витрати на FBM вищі, ніж комісія, що стягується з FBA, продавцям просто немає сенсу займатися виконанням замовлень самостійно.

 

У яких випадках слід обирати FBM

FBM варто використовувати в тих випадках, коли товари, що продаються, це:

  • Товари, які продаються рідко, ексклюзивні товари
  • Великогабаритна продукція
  • Товари з невеликою маржею
  • Товари з особливостями транспортування (негабаритні, такі, що легко б’ються)

Використовувати Amazon FBM має сенс також у випадках:

  • Ви вже маєте налагоджену систему зберігання і доставки товарів покупцям, яка обійдеться дешевше, ніж Amazon FBA
  • Ваш продукт – це вироби ручної роботи. Багато продавців штучних товарів ручної роботи вважають за краще використовувати FBM для 100% гарантії доставки замовлення за призначенням

 

Переваги FBM

Більш повний контроль свого бізнесу

Продавці зберігають почуття контролю над своїм бізнесом. Саме по собі управління всім товарним запасом дає їм перевагу у веденні бізнесу в довгостроковій перспективі. У разі розширення бізнесу можна не турбуватися про додаткову доставку на склади і центри виконання, а також про підвищені збори FBA.

 

Можливість реалізувати свої товари не тільки через Амазон, а й через інші маркетплейси

Наявність єдиної бази товарів дасть змогу з легкістю контролювати товарні запаси. Оскільки продавці зберігають свої товари на обраних ними складах, вони повністю контролюють їх і можуть використовувати їх для продажу в різних маркетплейсах, інтернет-магазинах і навіть в офлайн торгівлі. І все це, не турбуючись про додаткові витрати на доставку.

 

Велика маржа, відсутність несподіваних витрат

Комісія FBA може бути досить високою. При FBM можливо заощадити на комісії за виконання замовлень, знайти кращий і дешевший варіант складування і скоротити витрати на доставку. Це більшою мірою стосується більш великогабаритних продуктів з низькою прибутковістю.

 

Набагато простіше розвивати власний бренд

Продавець сам комплектує замовлення покупця. Це дає можливість додати до замовлення подарунок, рекламну продукцію, пропозицію знижок тощо. Взаємодія з покупцями відбувається напряму. Продавець краще розуміє вимоги і скарги своїх клієнтів, оскільки сам спілкується з ними. Взаємодіючи з клієнтами, вони отримують цінну інформацію, відгуки та ідеї для свого бізнесу.

 

Менше неминучих втрат через зміни в політиці Amazon

Amazon часто змінює ціни та політику виконання замовлень. Він також стягує плату за довгострокове зберігання продуктів, які перебувають на складах Amazon протягом тривалого часу.

 

Менше бюрократії

У продавця FBA є два неминучі головні болі. Один з них – це комісія Amazon на виконання замовлень, а інший – це купа документів. Продавець FBM вільний від обох цих проблем.

 

Недоліки FBM

Сложно попасть в Buy Box и невозможно в Prime

У зв’язку з тим, що співпраця з Амазон не повна, товари, що продаються, не відповідатимуть вимогам Prime. Потрапити в Buy Box буде досить складно. Це можливо, але набагато складніше ніж у випадку FBA.

 

Вартість доставки може відлякати покупця

Бажано включити ціну доставки у вартість товару і продавати його як продукт з безкоштовною доставкою. У разі коли такої можливості немає, варто запропонувати покупцеві кілька різних варіантів доставки на вибір.

 

Складність обробки великої кількості замовлень

Продавці FBM займаються виконанням замовлень самостійно. При великій кількості замовлень чисто фізично може бути складно виконати їх. У цьому випадку допомога преп-центру буде не зайвою. У преп-центрі укомплектують, упакують і відправлять замовлення. Найчастіше значно дешевше, ніж при FBA.

 

Комісії Amazon FBM

Використовуючи метод FBM, продавець може вибрати один із двох тарифних планів:

  Тарифний план Pro Індивідуальний план
Щомісячна оплата 39,99$ Без комісії
Плата за продаж одиниці товару Без комісії 0,99$

Також Амазон стягує реферальний збір при кожному продажі одиниці продукту. Плата за реферал являє собою відсоток від загальної ціни продажу і зазвичай становить 15% для більшості категорій продуктів. Однак для деяких категорій може варіюватися від 6% до 45%. Ознайомтеся з таблицей комиссии для категорий.

 

Висновки

Який метод виконання використовувати FBA чи FBM продавці мають вирішити після скрупульозного розрахунку витрат, яких вони зазнають за кожного варіанта. Використання FBM більше підходить для певних товарних позицій. Також цілком можливе використання FBA для одних продуктів і FBM – для інших.

Більше новин

post_image
June 29
Як упакувати товар для Amazon?
Напевно ви чули історії про те, що через неправильне пакування виникали складнощі з розмитненням товару або склад FBA відмовляв у прийомі? Щоб уникнут...
Детальніше
post_image
June 29
Знайомство з товаром починається… з коробки?
28 грудня у США традиційно проводять Національний день коробки цукерок. Солодощі стають прекрасною нагородою за невеликий квест - розпаковування цієї ...
Детальніше
post_image
June 29
Як створити shipping plan для FBA продавця
Ми вже раніше розглядали тему торгівлі за моделлю FBA і тепер поговоримо з вами про те, що ж потрібно робити, коли ви обрали товар. Для торгівлі від ...
Детальніше

Залишити відгук