Як знайти постачальника?

Блог
June 29, 2023
Як знайти постачальника?

Після того як ви проаналізували ринок, визначилися з товарною нішею і вибрали продукт, яким збираєтеся торгувати, залишилося “небагато” – знайти відповідного постачальника.

Це дуже важливий момент!

Від того, наскільки надійного постачальника ви знайдете, за якою ціною він буде відвантажувати вам товар, від якості товару, безпосередньо залежить успішність вашого бізнесу. У цій статті розглянемо всі нюанси цього питання.

 

Де шукати постачальника?

 

Перше місце, на яке варто звернути увагу, – це Китай. Китай є світовим виробничим центром. Найімовірніше, більшість речей, які ви купуєте, були або зібрані, або вироблені тут. Низька оплата праці, низькі накладні витрати сприяють істотному зниженню виробничих витрат китайських компаній. Тому китайський ринок є найпопулярнішим місцем для пошуку постачальників.

Де шукати, ми визначилися. Залишається питання – як знайти? Нижче представлено кілька найпоширеніших способів.

Агентства з підбору товарів. Найпростіший спосіб, що вимагає мінімальних витрат часу. Агентства – це сторонні сервіси, які допоможуть вам знайти постачальників та імпортувати товари за невисокою ціною. Вони також стежать за якістю продукції. У цього способу є один суттєвий недолік, він не є безкоштовним. Додаткова комісія, яку ви платите агентству, може мати значення під час конкуренції на Amazon, особливо коли ваші конкуренти також намагаються оптимізувати і скоротити свої витрати. Більш того, закупівельні агентства зазвичай ніколи не розкривають інформацію про свого виробника або постачальника.

Інтернет-майданчики. Два основних китайських маркетплейси Alibaba и Aliexpress. Більшість продавців Amazon використовують їх. Aliexpress орієнтований на роздрібну торгівлю, хоча є й оптові продажі. Alibaba, своєю чергою, оптовий майданчик. Тут, ви, найімовірніше, матимете справу безпосередньо з виробником, що має на увазі більш низькі ціни. Однак більшість виробників працює тільки з великими замовленнями. 

Крім цього існують інші платформи електронної комерції B2B, такі як Made-in-China, Global Sources або JimTrade. Ці платформи орієнтовані на зовнішню торгівлю і можуть допомогти знайти нижчі закупівельні ціни.

Торгові виставки. Найкращий спосіб зв’язатися з постачальниками напряму. Особисте спілкування з представником компанії допоможе вам зрозуміти цінності його компанії, продукти та заходи контролю якості, які вони застосовують. Величезна кількість виробників і постачальників на виставках гарантує, що у вас буде широкий вибір. Часто, навіть не обов’язково їхати до Китаю для участі в торгових виставках. Пошук у Китаї допоможе вам зв’язатися з великою кількістю потенційних китайських постачальників, багато з яких представляють свою продукцію на виставках по всьому світу. Перед відвідуванням торгової виставки варто вивчити всю доступну інформацію. Ви маєте точно знати, що шукаєте, відвідуючи ці заходи. Наявність твердого плану гарантує, що ви не будете відволікатися на інші рекламовані продукти.

 

Критерії оцінки постачальника

 

Ви розібралися як зв’язатися зі своїм постачальником, тепер потрібно переконатися, що він вам підходить. Деякі речі не можна залишати на волю випадку. Потрібно переконатися, що обраний постачальник заслуговує на довіру.

Той факт, що постачальника ви знайшли на великому інтернет-порталі, не доводить його надійність. Найкраще полетіти в Китай і нанести йому візит. Однак це підходить далеко не кожному. Тому необхідно провести хоча б перевірку даних постачальника. Простий пошук у Google здатен показати, чи є обраний постачальник законною компанією. Бажано перевірити перевірити такі деталі: 

  •      Бізнес-ліцензія
  •      Місце знаходження постачальника
  •      Статус володіння
  •      Фотографії офісу, виробництва компанії
  •      Інформація про компанію
  •      Необхідні сертифікати на продукцію
  •      Оцінити стандарти якості та безпеки продукції

На різних торговельних майданчиках діють різні стандарти якості та безпеки, і не все, що ви купуєте у зарубіжних постачальників, буде їм відповідати. Ви несете відповідальність за товар, що продається, тому вам потрібно стежити за якістю продукції. Також стежте за можливими порушеннями патентних прав. Якщо з продуктом щось не так, ви можете зазнати суттєвих втрат.

 

Про що потрібно пам’ятати під час вибору постачальника

 

Якість товарів: якість товарів, які ви знайдете, варіюватиметься від вкрай низької до виняткової. Якщо ви збираєтеся вести високопродуктивний бізнес, вам потрібно вибирати товари високої якості, які відповідатимуть очікуванням ваших клієнтів.

Перед розміщенням замовлення завжди запитуйте зразок або прототип продукту. Це допоможе вам визначити, чи відповідає продукт стандартам якості. Це також допоможе вам оцінити, чи стане цей товар цікавим покупцям. Якщо ви плануєте відкрити приватну торгову марку, вам необхідно переконатися, що продукт відповідає стандартам вашого бренду 

Ціна: кожен продавець запропонує вам іншу ціну. Вартість ваших товарів залежатиме від того, у кого ви купуєте, а також від якості товарів. Переконайтеся, що у вас є партнерські відносини з компанією, яка може запропонувати вам якісні товари за ціною, що дасть вам змогу максимізувати прибуток.

Взаємовідносини з постачальником: успіх вашого бізнесу багато в чому залежатиме від ваших постачальників. Переконайтеся, що ви маєте справу з надійною компанією, яка готова побудувати з вами міцні стосунки і зробити все можливе, щоб надати вам все, що вам потрібно.

Термін виготовлення: якщо у вас закінчуються запаси, вам потрібен постачальник, який може поповнити ваші запаси в найкоротші терміни. Вам потрібно знати, як швидко вони можуть доставити вашу продукцію, оскільки це може мати вирішальне значення в майбутньому.

Розберіться з логістикою: доставка товарів з іншої країни забирає час, а також включає в себе транспортні витрати, які багато продавців не беруть до уваги. Вартість – не єдиний фактор, який вам потрібно враховувати. Налагодження виробництва нових предметів потребує часу. Дізнайтеся, скільки часу знадобиться, щоб виготовити новий предмет, і скільки часу знадобиться, щоб пройти митницю і дістатися до вашого складу. Переконайтеся, що ви врахували ці нюанси, перш ніж почати співпрацю з постачальником.

Коли ви спілкуєтеся з потенційними постачальниками, обов’язково оцінюйте кожного з них за всіма цими якостями. 

Ніколи не обмежуйтеся одним постачальником. Перед остаточним вибором оцініть кількох постачальників. Вартість і якість продуктів можуть відрізнятися від однієї компанії до іншої, тому варто розглянути кілька варіантів, перш ніж зробити остаточний вибір.

Після того, як ви знайдете відповідного постачальника, потрібно прийняти ще кілька рішень. Як ви доставляєте товари? Хто займається пакуванням? Як забезпечити контроль якості?

 

Два варіанти доставки ваших продуктів від постачальника до центрів виконання Amazon

 

Відправлення безпосередньо в фулфілмент-центри

 

Хоча багато постачальників, зокрема китайські, знайомі зі специфікаціями та рекомендаціями FBA, краще ще раз проінформувати їх. Важливо, щоб жодна з ключових деталей не була загублена під час перекладу, особливо коли ви закуповуєте продукти у зарубіжних компаній. Переваги доставки товарів безпосередньо в центри виконання Amazon: 

Більш швидкий час доставки: доставка товарів безпосередньо на Amazon заощадить вам багато часу. Чим швидше продукт потрапить у центр виконання, тим швидше ви можете почати продавати на Amazon.

Зниження витрат: відправляючи товари безпосередньо в центри FBA, ви можете заощадити гроші, які в іншому випадку вам довелося б платити посереднику.

Доставка безпосередньо на Amazon – не завжди найкращий вибір, і в неї є свої недоліки:

Відсутність гарантії якості: це найбільший недолік при доставці безпосередньо на Amazon. У вас не буде можливості оцінити якість вашого продукту, коли вони потрапляють прямо в центри виконання. 

Якість упаковки: навіть якщо ваш продукт першокласний, ви все одно повинні дотримуватися суворих вимог до доставки та упаковки, встановлених Amazon для продавців FBA. Будь-який недогляд з боку вашого постачальника безпосередньо зашкодить вашому прибутку.  

 

Доставка собі або посереднику

 

Ви можете відправити свою продукцію безпосередньо собі або преп центру, щоб гарантувати якість продукції та упаковки. Після перевірки та пакування (якщо необхідно) товари можна відправляти безпосередньо в центри Amazon FBA. Плюси використання преп центрів: 

Належна перевірка якості: у цьому випадку ви не залежите від вашого постачальника. Після отримання вантажу від постачальника у вас є можливість оцінити продукцію на предмет дефектів і забезпечити належний контроль якості. 

Захист бізнес-секретів: це завжди гарна ідея. Іноді це означає приховування ваших бізнес-стратегій від постачальника.   

Мінуси доставки товарів через посередників:  

Вищі витрати: вам доведеться заплатити за доставку товарів до преп-центру, а потім із преп-центру на склад Амазон.  

Більш тривалий час доставки: час, через який ваші товари опиняться на складах Amazon, і відповідно ви зможете почати їх продавати, збільшується. Кінцевий вибір варіанту доставки залежить від різних факторів, важливим з яких є надійність постачальника.

 

Місцеві постачальники

 

Але ж крім постачальників з Китаю існують і інші. Купівля продукції у місцевих постачальників має свої переваги. Це скорочує час доставки, що гарантує, що ви отримаєте товар раніше терміну. Це також допомагає вам уважно стежити за якістю продукції і гарантує відсутність непорозумінь між вами і вашим постачальником.

Ви маєте враховувати безліч чинників, як-от вартість продукту, податки, час доставки та логістика, перш ніж зробити остаточний вибір на користь будь-якого постачальника.

Більше новин

post_image
June 29
Як упакувати товар для Amazon?
Напевно ви чули історії про те, що через неправильне пакування виникали складнощі з розмитненням товару або склад FBA відмовляв у прийомі? Щоб уникнут...
Детальніше
post_image
June 29
Знайомство з товаром починається… з коробки?
28 грудня у США традиційно проводять Національний день коробки цукерок. Солодощі стають прекрасною нагородою за невеликий квест - розпаковування цієї ...
Детальніше
post_image
June 29
Як створити shipping plan для FBA продавця
Ми вже раніше розглядали тему торгівлі за моделлю FBA і тепер поговоримо з вами про те, що ж потрібно робити, коли ви обрали товар. Для торгівлі від ...
Детальніше

Залишити відгук