Як правильно обрати торгову нішу в електронній комерції

Блог
June 29, 2023
Як правильно обрати торгову нішу в електронній комерції

Один із найважливіших моментів не тільки в торгівлі на Амазон, а й у невеликих інтернет-магазинах, та й в електронній комерції – вибрати прибуткову нішу і зосередитися на ній.

Ви, напевно, знаєте стару приказку: “Ви або еволюціонуєте, або вимираєте”. І якщо ви плануєте побудувати успішний бізнес на Amazon, то вам слід керуватися нею. У світі онлайн-торгівлі у кожного продавця є величезна кількість конкурентів. Тому для того щоб бізнес був успішним, необхідно постійно рухатися вперед і вносити коригування кожні кілька місяців. Нехтування цим процесом може згубно позначитися на всьому вашому бізнесі.

Щороку мільйони людей починають свою діяльність в електронній комерції. Лише торік до Amazon приєдналося понад 1,2 мільйона людей, а на онлайн-продажі припадало майже 14% від усіх продажів.

Якщо ваш бізнес не розвивається – ваш бізнес скорочується. Ви не можете дозволити собі стагнацію.Одна з найкращих тактик зростання електронної комерції – зосередитися на прибуткових нішах.

Якщо ви плануєте розпочати торгівлю на Amazon, або ж хочете розширити наявний бізнес, вам слід уважно поставитися до вибору нової торгової ніші. Сьогодні ми розглянемо різні варіанти вибору і допоможемо вам обрати найкращий.

Теми, які ми обговоримо в цьому пості:

 • Які різні ніші в індустрії електронної комерції;
 • Як розпізнати, чи прибуткова ніша, на яку ви розраховуєте, чи ні;
 • Найприбутковіші та найцікавіші ніші в електронній комерції на 2021 рік.

 

Що таке ніші електронної торгівлі?

Ніша – це не що інше, як обмежена, спеціалізована частина ринку.

Найкращий спосіб пояснити, що таке ніші, це навести кілька прикладів:

 • Одяг з тематикою тварин – ніша;
 • Саморобні (handmade) прикраси – це ніша;
 • Канцтовари з логотипом – вузька ніша.

Ви вловили ідею. Таким чином, хоча в магазині, що не займає нішу, може бути більше потенційних клієнтів, у нього також буде безліч конкурентів. У нішевого магазину менше потенційних клієнтів, але він краще орієнтований: менше конкурентів і вищий рівень лояльності клієнтів.

Простіше кажучи, хоча ніші не приваблюють широкий прошарок населення, вони приваблюють певні групи людей, які, як правило, більш націлені на купівлю нішевого товару.

У нішах електронної комерції можна виділити чотири критерії:

 1. Ціноутворення: по-перше, ваша ніша сильно залежить від типу продуктів, які ви продаєте. У різних груп споживачів різні потреби. Є величезна різниця між продажем бюджетних товарів і товарів преміум-класу люкс.
 2. Демографія: ваша ніша повинна мати чітко визначену аудиторію. Такі предмети як фітнес і спортивне обладнання, природно, продаються молодим людям, тоді як предмети розкоші, такі як ювелірні вироби, націлені на заможних людей старшого віку.
 3. Психографія: ця категорія дуже схожа на демографію. Але тоді як демографічні дані пояснюють, хто ваші покупці, психографія пояснює, чому вони роблять покупки. Вона включає інформацію про захоплення, потреби та витрати вашої аудиторії.
 4. Географія: ви хочете продавати свою продукцію на місцевому рівні або хочете отримати глобальне охоплення? Ваші продукти чутливі до погодних умов? Вони сезонні? Це всього лише кілька нюансів, завдяки яким географія може вплинути на ваш вибір ніші.

Чому так важливо знайти нішу? Здебільшого, через конкуренцію. Як ви знаєте, сьогодні існують буквально мільйони інтернет-магазинів і мільйони продавців Amazon. Коли ви починаєте новий бізнес, ви маєте бути обережними. Одна помилка може призвести до провалу.

Вам необхідно вивчити нішу, в якій ви хочете розпочати свою діяльність, оцінити ризик і проаналізувати, чи варто в неї інвестувати. Але як дізнатися, що в певній ніші можна заробити?

 

Як дізнатися, чи прибуткова ніша

Не всі ніші можуть принести вам багато грошей. Деякі більш прибуткові, ніж інші. Для всього є час і місце. Те ж саме і з нішами.

За один рік ніша може допомогти вам заробити сотні тисяч доларів. Наступного року вона може вас збанкрутувати. Вам слід уникати погоні за тенденціями і знайти щось стійке.

Ось кілька способів вивчити нішу і подивитися, чи може вона бути прибутковою в довгостроковій перспективі.

 1. Перевірте Google Trends.

Ви повинні розуміти, чи може ваша ніша бути прибутковою в довгостроковій перспективі. Ви пам’ятаєте спіннери? Якщо ви подивитеся їх у Google Trends, то побачите, що вони досягли свого піку між 14 і 20 травня і різко впали всього через місяць. Ви також можете використовувати SEMrush і Sistrix для пошуку нових нішевих можливостей.

 1. Перевірте обсяг пошуку.

Потім вам потрібно з’ясувати, скільки людей зацікавлені в продукті, який ви хочете продати в даний момент. Тому було б добре подивитися обсяг пошуку продуктів у цій ніші та дізнатися, скільки людей шукають їх у Google. Тут вам справді можуть допомогти такі інструменти як Keywords Everywhere та Ubersuggest.

 1. Вивчіть популярні сайти електронної торгівлі.

Перевірте на популярних маркетплейсах, які товари зараз найбільш популярні, таким чином, можна провести аналітику динаміки попиту і ринку. На багатьох маркетплейсах є у відкритому доступі загальна аналітика за категоріями товарів, а також за кількістю продажів (провести аналітику ключових запитів, порівняти в динаміці, виведення в пошуку реклами).

 1. Загляньте в Google Рекламу.

Це ще один метод дослідження, що вимагає лише деяких спостережень. Коли ви шукаєте в Google нішу, ви повинні подивитися, чи з’являються рекламні оголошення про продукт у верхній частині сторінки результатів. Логіка тут проста: якщо ніша буде прибутковою, люди рекламуватимуть свої продукти в Google. Ніхто не використовує контекстну рекламу, якщо не розраховує повернути свої гроші.

 1. Ознайомтеся з тенденціями на Amazon.

Amazon чудово підходить для ідей нових продуктів. Для його дослідження не потрібні гроші або занадто дорогі програми. Вам потрібні тільки час і терпіння. Знайдіть свою нішу на Amazon і подивіться, скільки результатів пошуку ви отримаєте. Це дасть вам загальне уявлення про його популярність. Якщо ви хочете дослідити певні групи продуктів, ви можете використовувати такі інструменти, як Unicorn Smasher і JoungleScout.

 

7 прибуткових ніш електронної комерції

Ми пояснили, що таке ніша, і розповіли, як ви можете її оцінити. Настав час поговорити про реальні ніші, які варто вивчити у 2021 році. Сім потенційно прибуткових ніш, які варто вивчити, якщо ви хочете плануєте розпочати діяльність на Амазон:

 1. Чоловіча косметика

За останні два десятиліття чоловіча косметика стала більш прибутковою, ніж будь-коли. Насправді, згідно з Allied Market Research, у найближчі кілька років цей ринок продовжить зростати. Усього через два роки світовий ринок чоловічої косметики коштуватиме понад 166 мільярдів доларів.

Які продукти вам слід вивчити? Шампуні та гелі для душу 1 в 3? Ви можете зробити краще, ніж це. Товари для догляду за бородою переживають бум в останні п’ять років. Засоби для вмивання, зволожувальні креми та одеколони також є популярними варіантами.

Хочете зайняти ще більшу нішу?

 1. Продукти веганської косметики

Навіщо погоджуватися на одну нішу, коли можна об’єднати дві і вийти на абсолютно новий ринок?

Показовий приклад: веганська косметика, яка користується попитом не тільки у простих людей, а й вегетаріанців, веганів та інших захисників тварин. Але це дуже складна ніша, в якій швидко приймаються нові продукти.

Наразі ринок може бути напруженим, але він швидко розширюється. Всього за 5 років ринок може зрости до більш ніж 20 мільярдів доларів. Ви також повинні знати, що ринок не зробить вас багатим відразу. Однак якщо ви витратите достатньо часу, це обов’язково окупиться.

Якщо ви продаєте витратні матеріали, наприклад косметику, ви можете розглянути варіант з більш регулярним доходом.

 1. Subscription Boxes

Хоча галас навколо Subscription Boxes трохи вщух за останнє десятиліття, вони все ще існують, і ринок все ще вартий інвестицій. З 2011 року індустрія Subscription Boxes зросла більш ніж на 200%. 

Тепер у цій ніші є багато більш вузьких ніш, тому потрібно добре провести підготовчу роботу.

Наприклад, ви можете вибрати популярні продукти – як-от товари з фільмів – або щось більш затребуване, наприклад meal boxes. Єдина проблема в цій ніші – кількість конкурентів, але якщо ви уважно оберете свою під-нішу, цього теж можна уникнути.

 1. Смаколики для домашніх улюбленців

Оскільки тепер ми проводимо більшу частину часу в приміщенні, не дивно, що люди дедалі більше і більше прив’язуються до своїх вихованців. Майже 85% власників домашніх тварин стали більше турбуватися про самопочуття і здоров’я своїх вихованців з моменту початку епідемії.

Незалежно від того, йдеться про карантин чи ні, люди дивляться на домашніх тварин як на членів сім’ї. Тому не дивно, що корисні ласощі для домашніх тварин стали настільки популярними в останні роки.

Це чудова під-ніша. Ринок неухильно зростає протягом останніх кількох років, тож навіть після того, як усе це закінчиться, ви все одно зможете отримувати гарний прибуток.

Навіть великі зоомагазини, такі як Petco, змінюються, щоб пристосуватися до мінливих смаків батьків домашніх тварин.

 1. Екологічно чисті дитячі товари

Левова частка товарів, що купуються, припадає на дитячі речі. За оцінками різних дослідників, на покупки для дітей щорічно припадає більш ніж півмільярда сімейних витрат у Сполучених Штатах. Більша частина цього – туалетне приладдя для дітей.

Спостерігаючи за тим, як останнім часом дедалі більша кількість людей починає піклуватися про збереження довкілля, екологічно чисте туалетне приладдя – чудова ніша для вивчення. Біорозкладні серветки, підгузки та інші продукти зараз затребувані багатьма батьками, тому є сенс розглянути цю нішу.

 1. Одяг POD

POD або print-on-demand (друк за запитом) – цікава галузь. Раніше послугами POD найчастіше користувалися компанії, спортивні клуби та інші організації. Але останнім часом цікавий, незвичайний дизайн футболок став затребуваною нішею.

Друк унікальних картинок на одязі обмеженим тиражем може бути хорошим вкладенням коштів. Згідно з прогнозами, тільки галузь виробництва футболок на замовлення до 2025 року оцінюватиметься в 10 мільярдів доларів. Ви можете друкувати футболки в стилі музики, фітнесу та домашніх тварин, щоб залучити одночасно кілька нішевих груп споживачів.

POD може бути чудовим способом підвищити лояльність до бренду, додати рекламу або протестувати нові ринки.

 1. Саморобні прикраси (handmade)

Минулого року близько 29 мільйонів покупців придбали ювелірні вироби в інтернеті. Хоча більшість із цих людей купували звичайні прикраси, унікальні вироби ручної роботи також становлять значну частину цих покупок. Це відбувається тому що люди більше, ніж будь-коли, шукають унікальні продукти.

Незважаючи на те, що ви не можете розраховувати на продаж тисяч ювелірних виробів, ціни в цій галузі значно вищі, ніж у будь-якій іншій, про яку ми згадували, тож ви можете розраховувати на досить значну окупність своїх інвестицій.

Прикраси handmade – чудовий спосіб випробувати новий бренд і магазин.

Відкривайте нові ніші та розширюйте свій бізнес.

 

Висновок

Ніша – це, по суті, група покупців, зацікавлених у певній групі товарів.

Вони розділені за цінами, демографією, психографією та географією.

Є багато прибуткових ніш, вам просто потрібно знайти одну і дотримуватися її.

Не забудьте врахувати вартість підтримки клієнтів при виборі ніші.

Вибір ніші – це тільки початок шляху. Існує багато інших проблем, які необхідно розв’язати: пошук постачальників, маркетинг, контроль бюджету, і звичайно ж, необхідно постійно враховувати побажання клієнтів і передбачати їхні очікування.

Більше новин

post_image
June 29
Як упакувати товар для Amazon?
Напевно ви чули історії про те, що через неправильне пакування виникали складнощі з розмитненням товару або склад FBA відмовляв у прийомі? Щоб уникнут...
Детальніше
post_image
June 29
Знайомство з товаром починається… з коробки?
28 грудня у США традиційно проводять Національний день коробки цукерок. Солодощі стають прекрасною нагородою за невеликий квест - розпаковування цієї ...
Детальніше
post_image
June 29
Як створити shipping plan для FBA продавця
Ми вже раніше розглядали тему торгівлі за моделлю FBA і тепер поговоримо з вами про те, що ж потрібно робити, коли ви обрали товар. Для торгівлі від ...
Детальніше

Залишити відгук