Private Label, що це?

Блог
June 29, 2023
Private Label, що це?

Як створити свій бренд на Amazon

Продукція Private Label – це товари та послуги, створені однією компанією на замовлення для іншої компанії, яка займається їх продажем під власним брендом. Private Label – це бренд, торгова марка, яка належить організації, що не бере участі в процесі виробництва товарів, виготовлених під цим брендом. Товари Private Label виготовляються виробником, але належать власнику бренду.

Як приклад можна навести товари у великих супермаркетах, що продаються під брендом мережі супермаркетів.  Виготовлення цих товарів відбувається на підприємствах, що не належать мережі супермаркетів.

Як знайти і продати продукцію під приватною торговою маркою

Якщо Ви плануєте відкрити власний онлайн-бізнес, то рекомендуємо спробувати себе на найбільшому та найвідомішому інтернет-майданчику Amazon.

Основними перевагами цього майданчика є величезний трафік потенційних покупців, партнерська програма FBA, наявність великої кількості інструментів для аналізу товарів, конкурентів і вдалого вибору вашого першого продукту. Наявність таких якостей вигідно виділяє Амазон серед інших маркетплейсів. Розглянемо 8 кроків, які можуть привести вас до успіху.

  1. Підбір товару або ніші

Ідеї можуть прийти звідки завгодно.

Щоразу, коли ви ходите магазином або переглядаєте інтернет-маркети, слідкуйте за гарячими, новими та трендовими речами. Будь-яка новинка, яка щойно з’явилася на ринку і ще не встигла набрати широкого розповсюдження – це ваша потенційна можливість.

Побачивши щось цікаве будь-де, не полінуйтеся проаналізувати цю ідею. Можливо, це щабель до процвітання вашого бізнесу.

Друге місце, де можна знайти ідеї для продуктів – це сам Amazon.

Покопайтеся у відділах і підкатегоріях у пошуках нових продуктів (обов’язково зверніть увагу на стовпці “Гарячі новинки”). Подивіться, що пропонують інші продавці, перевіривши їхні вітрини на Amazon і списки продуктів. Використовуйте інструменти та сервіси, пропоновані для пошуку товарів на Амазоні, для більш ефективної аналітики.

Ну і нарешті – соціальні мережі.

У соціальних мережах завжди з’являються якісь божевільні ідеї про нові продукти, які стають вірусними. Також зверніть увагу на Kickstarter і IndieGoGo, де обдаровані молоді люди постійно винаходять інноваційні пристрої та знаходять нові способи просування продуктів.

Рекомендуємо відібрати від 50 до 100 товарів для глибшого вивчення.

2. Оцінка властивостей продукту

Отже, які продукти під Private Label варто почати продавати?

Якщо ви тільки починаєте свій бізнес, то варто почати з продуктів, які мають такі якості:

Маленький і легкий. Ваш продукт має поміститися в невелику коробку фіксованого розміру (8 11/16″ x 5 7/16″ x 1 3/4″) і важити не більш ніж один фунт. Це допоможе вам заощадити на доставці як від виробника, так і покупцеві.

Несезонний. Продажі вашого продукту НЕ повинні залежати від сезону. Приклади сезонних товарів: різдвяні гірлянди, подарунки до Дня святого Валентина, зимовий одяг тощо. За можливості уникайте їх. Щоб перевірити такий товар напевно, використовуйте Google Trends у даному регіоні.

Нерегульований. Деякі продукти, такі як їжа, іграшки та батарейки, вимагають певних “дозволів”, що може ускладнити продаж цього продукту. Варто дотримуватися того, що легко виробляти і поширювати; товари, які не потребують великої кількості юридичних документів або сертифікатів.

Нескладний. Електроніка може бути цікавою для продажу, але її продаж часто пов’язаний з безліччю проблем, пов’язаних з обслуговуванням клієнтів. Те ж саме стосується модних товарів і одягу, для яких може знадобитися наявність декількох кольорів і розмірів для одного артикулу.

Відберіть продукти за даними критеріями, з раніше зібраних.

3. Дослідження товару і ніші

Щойно ви знайдете кілька цікавих продуктів, які ви хотіли б продавати під приватною торговою маркою, вам потрібно буде провести невелике дослідження ринку, щоб визначити, чи вигідно їх продавати.

Коли ви починаєте продавати продукти під власною торговою маркою на Amazon FBA, вам доводиться виконати велику роботу за допомогою електронних таблиць і витратити багато часу на вивчення списків продуктів.

Як раніше згадувалося, на Амазоні можливо аналізувати товари і ніші за допомогою численних інструментів. Як універсальний набір рекомендуємо Keepa і X-Ray від Helium10. Вони встановлюються як плагіни для браузера і будуть видні в тулбарі після встановлення. 

Ось як це працює:

Виконайте пошук на Amazon.com, використовуючи одну з раніше підібраних ідей вашого продукту як пошуковий запит. Після завантаження сторінки результатів пошуку скористайтеся плагіном X-Ray, який дасть вам інформацію про продажі всіх товарів на сторінці видачі.

Перевірте дані про продукт. Розширення Chrome покаже вам середні щомісячні продажі, середню кількість відгуків про продукт і багато іншого.

Звісно, вам потрібно знати, за якими критеріями шукати, у кожній ніші вони індивідуальні, тому орієнтуйтеся на середній оборот від 30-50 тис доларів.

Другим за важливістю критерієм є кількість відгуків, якщо середнє значення вище за 100, у цій ніші буде дуже важко починати продавати.

Підберіть за своїм списком найоптимальніші варіанти і рухайтеся далі.

4. Пошук постачальника

Тепер, коли у вас є ідея продукту і ви перевірили дані про продажі за допомогою допоміжних програм, все, що залишилося зробити, – це займатися реалізацією!

Сайт Alibaba допоможе вам у цьому.

Alibaba – це один із найбільших комерційних майданчиків у Китаї. Працює за принципом B2B і дає змогу здійснювати оптові закупівлі безпосередньо у китайських виробників. Сайт Alibaba не тільки простий у використанні, але й безпечний, оскільки вони ретельно перевіряють усіх своїх постачальників.

Основні кроки з пошуку потенційних постачальників вашого продукту під Private Label на Alibaba:

  1. Створіть обліковий запис покупця на Alibaba.com
  2. Виконайте пошук вашого продукту на Alibaba. База даних продуктів Alibaba працює аналогічно базі даних Amazon.
  3. Знайдіть списки продуктів, які схожі на ті, які ви хочете продати.
  4. Надішліть повідомлення постачальнику/виробнику продукту із запитом додаткової інформації про продукт. Наприклад: “Яка ціна за одиницю цього продукту, коли я замовляю 500 одиниць (або скільки вам необхідно замовити)? Чи можу я замовити доставку зразка? Якщо так, то яка вартість? Які умови та способи оплати ви приймаєте? Як я можу змінити цей продукт?

Має сенс звернутися до 3-5 постачальників і в кожного з цих постачальників замовити зразок товару.

Ця частина процесу є дуже важливою. Тут усе необхідно зробити правильно. Ви зможете багато чого зрозуміти про виробника за тим, як швидко вони відправлять вам зразки, за тим станом, у якому зразок надійде до вас. Також зверніть увагу на статус відстеження доставки і якість зворотного зв’язку з постачальником. Якоюсь мірою це більш значуще, ніж закупівельна вартість самого продукту. Існує одна помилка, якої слід постаратися уникнути під час вибору виробника. Найдешевший продукт – не завжди найкращий. Краще використовувати нижчі цінові пропозиції для переговорів (торгівлі) з виробниками, які надали найкращий товар і зворотний зв’язок.

Після вибору постачальника, необхідно розібратися з найбільш зручним способом оплати. Більшість постачальників приймають PayPal або Alibaba Trade Assurance для здійснення безпечних і надійних платежів.

5. Брендування

Оскільки ваш товар Private Label, ви можете нанести власний логотип на упаковку та на продукт.

Якщо ви не знаєтеся на графічному дизайні, знайти професійних графічних дизайнерів за розумною ціною, які розроблять логотипи для ваших продуктів, можна на сайтах для фрілансерів, таких як freelancehunt.com, fiverr.com, або звернутися до послуг професійної студії.

Постарайтеся, щоб дизайн продукту відрізнявся від інших, уже представлених на ринку. Іноді для цього достатньо просто змінити колір продукту або трохи подовжити його ручку.

Запропонуйте найкращу упаковку з можливих.

Продумане пакування значно покращує сприйняття покупки та покращує думку покупця про бренд. Також на упаковці можна розмістити URL-адресу веб-сайту вашого бренду, корисну інформацію та багато іншого, перетворивши сам товар на рекламу.

6. Визначення способу доставки та зберігання товару

Знання того, що продавати і де це взяти – це тільки половина справи. Вам знадобиться спосіб доставки ваших продуктів потенційним клієнтам.

Існують різні способи виконати замовлення:

  •       Реалізація товару з власного складу;
  •       Використання сторонніх фірм для доставки товарів, таких як Best Partner USA;
  •       Amazon: FBA.

FBA з’явилося у 2008 році й одразу змінило все для продавців Amazon. З FBA ви не тільки отримаєте доступ до 197 мільйонів покупців Amazon на місяць, крім цього, Amazon буде обробляти і доставляти оформлені у вас замовлення.

Усе, що вам потрібно зробити, це відправити свій товар на склад Amazon. Там його будуть зберігати, зберуть, упакують і відправлять покупцеві. Крім цього Amazon займеться обслуговуванням ваших клієнтів.

7. Створіть лістинг на Amazon

Виробнику знадобиться приблизно 3-4 тижні, щоб виробити товар, і ще 1-2 тижні, щоб відправити його вам або на найближчий склад Amazon.

Цей час варто витратити для створення вашого лістингу на Amazon.

По-перше, при створенні лістингу на Amazon переконайтеся, що у вас є все готове до публікації товарів і запуску продажів.

По-друге, фотографії товарів мають бути високої якості. У разі якщо ви не маєте хороших навичок фотографа, можливо має сенс найняти професіонала.

По-третє, необхідно попрацювати над назвою заголовком, описом і ключовими словами. Це один із найважливіших елементів ваших завдань на Amazon, оскільки від якості семантичного ядра залежатиме те, чи зможуть ваші покупці знайти в пошуку саме ваш товар.

Тому переконайтеся, що ключові слова, які ви використовуєте в лістингу, актуальні!

Включіть усі переваги ваших товарів у поле опису продукту. Це допоможе клієнтам прийняти рішення про покупку, коли вони переходять на вашу сторінку.

Чим більше ваш Private Label відповідає їхнім бажанням і потребам, тим вища ймовірність покупки.

8. Оптимізуйте своє оголошення для збільшення продажів

І хоча більша частина процесу продажу на Amazon FBA полягає в тому, щоб “налаштувати і забути”, все таки слід переконатися, що робиться все можливе для збільшення продажів.

Внутрішня рекламна система Amazon – Amazon PPC – чудовий спосіб привернути увагу до ваших товарів.

За допомогою Amazon PPC, ви робите ставки на “спонсоровану рекламу”, і ця реклама допомагає вашому товару з’являтися на першій сторінці результатів пошуку, а також у ремаркетинговій рекламі за межами Amazon і навіть на сторінках товарів ваших конкурентів.

Ви можете отримувати звіти через Amazon Seller Central, щоб дізнатися, які ключові слова продають/конвертують, що допоможе вам визначити ключові слова для ставок через PPC.

Крім того, ви можете використовувати один з безлічі існуючих інструментів, щоб дізнатися, які ключові слова використовують ваші конкуренти для продажів.

Після кількох тижнів коригування ставок, ви можете подвоїти і навіть потроїти ваші продажі на Amazon.

Коли ви освоїте  Amazon PPC і процесом продажів Amazon, ви зможете використовувати інші інструменти для тестування ефективності різних елементів вашого лістингу під Private Label Amazon FBA.

A/B-тестування (або спліт-тестування) – ефективний спосіб побачити, що працює, а що ні.

Під час спліт-тестування ви запускаєте два паралельні тести з невеликими змінами в списку продуктів (наприклад, основне зображення, цінова категорія тощо).

Потім автоматизоване програмне забезпечення, таке як Splitly, допоможе вам побачити, що працює, а що ні.

Може виявитися, що зображення і заголовки, які, як ви вважали, приносили продажі, насправді, абсолютно марні.

Як правильно встановити ціну на товар на Amazon

Більшість нових продавців інстинктивно встановлюють дуже низьку (або навіть найнижчу) ціну для свого товару, але це велика помилка. Досвідчені продавці рідко встановлюють ціну на свій товар так, щоб вона була нижчою, ніж у конкурентів. Замість цього слід спробувати виділити свій продукт іншими способами.

Кращий дизайн і упаковка, невеликі презенти і маркетингові фішки в лістингу або клієнтський сервіс, пропонований після здійснення продажу – це те, що допоможе вашим товарам виділитися серед конкурентів.

Слід утримувати свою ціну в межах 20% від середньої продажної ціни ваших конкурентів. Наприклад, якщо ви виявили, що ваш товар продається на amazon за ціною близько 25$, то постарайтеся не ставити свою ціну нижче 20$, або вище 30$.

Крім того, намагайтеся запускати товари під Private Label, які продаються за ціною від 20$ до 50$. Швидше за все, якщо ціна менша за 20$, може бути важко отримати прибуток після вирахування вартості товарів і витрат на рекламу. З іншого боку, якщо ціна вища за 50$, ви стаєте вразливими для більш низької конверсії та поганих відгуків.

Private Label резюме

Якщо ви шукаєте досить простий спосіб почати свій бізнес онлайн, тоді зверніть увагу на Amazon FBA і всі можливості, які надасть реєстрація бренду на Амазон.

Більше новин

post_image
June 29
Як упакувати товар для Amazon?
Напевно ви чули історії про те, що через неправильне пакування виникали складнощі з розмитненням товару або склад FBA відмовляв у прийомі? Щоб уникнут...
Детальніше
post_image
June 29
Знайомство з товаром починається… з коробки?
28 грудня у США традиційно проводять Національний день коробки цукерок. Солодощі стають прекрасною нагородою за невеликий квест - розпаковування цієї ...
Детальніше
post_image
June 29
Як створити shipping plan для FBA продавця
Ми вже раніше розглядали тему торгівлі за моделлю FBA і тепер поговоримо з вами про те, що ж потрібно робити, коли ви обрали товар. Для торгівлі від ...
Детальніше

Залишити відгук