Дропшиппінг

Блог
June 29, 2023
Дропшиппінг

У сьогоднішній статті розберемо таку модель бізнесу, як дропшипінг. Drop shipping у перекладі з англійської означає – пряма доставка. Суть цього виду бізнесу полягає в реалізації товару, що надається постачальником, фірмою-посередником (дропшиппером). Постачальник відправляє товар за вказаною дропшиппером адресою. Покупець платить гроші посереднику, а покупку отримує безпосередньо від постачальника. Посереднику не доводиться оплачувати утримання офісу, складу, немає необхідності вкладати гроші в товар. Прибуток отримується за рахунок різниці ціни постачальника і ціни, за яку дропшипер продав товар.

Як це працює?

Система дропшиппінгу працює наступним чином:

 1. Посередник розміщує на торговому майданчику оголошення про продаж товару. Це може бути великий маркетплейс на кшталт Amazon, eBay, або ж сайт самого посередника
 2. Покупець знаходить цей товар, обирає і оплачує.
 3. Дропшиппер залишає собі націнку і переводить залишок платежу постачальнику. Як одержувач товару вказується покупець.
 4. Постачальник відправляє посилку з покупкою покупцеві.

Велика кількість інтернет магазинів працює за цією схемою. Ця модель користується великою популярністю в усьому світі. Більше половини невеликих інтернет-магазинів працюють саме так. Дропшиппінг дає змогу зосередиться на маркетингу і не розпорошуватися на закупівлю, виробництво, зберігання.

Недоліки

Як і в будь-якій моделі бізнесу дропшиппінг має свої ризики.

 1. Відсутність товару. Покупець оплатив товар, а у постачальника він несподівано закінчився, або постачальник підняв ціну. Необхідно постійно контролювати ситуацію, бути в курсі актуальних цін, залишків товару. Що може бути досить непросто.
 2. Проданий товар виявився неякісним: погане пакування, закінчився термін придатності, товар виявився з дефектом. Проконтролювати це дропшиперу вкрай складно, а винен виявиться він. Із цим може допомогти преп центр.
 3. Постачальник може покласти в посилку з товаром рекламу зі своїми реальними цінами, які будуть нижчими. У цьому випадку, клієнт буде втрачений з великою часткою ймовірності.
 4. Немає можливості зробити покупку унікальною. Покласти в посилку свою рекламу, презент покупцеві не вийде. Відповідно отримати постійного покупця набагато складніше.
 5. Ціна товару буде не найнижчою. Націнка на ціну постачальника знижує конкурентоспроможність пропозиції дропшипера. Зараз знайти необхідний тобі товар досить просто. Продавцям доводиться постійно конкурувати між собою і ціна має важливе значення.
 6. Досить складно організувати додаткові продажі так звані “апсейли”, “кроссейли”. Додаткові продажі можуть становити значну частину прибутку. Купуючи основний, дорогий товар, люди зазвичай одразу ж замовляють і витратні матеріали, чохли тощо. І маржа на ці додаткові замовлення, як правило, досить висока.

Переваги

Основною перевагою дропшиппінгу є невелика кількість початкових вкладень. Це природно, адже немає необхідності витрачатися на склад, великий штат співробітників, закуповувати товар, забезпечувати логістику. Все що потрібно – це забезпечити рекламу.

З чого почати

 1. Для початку необхідно проаналізувати ринок, з’ясувати рівень конкуренції, уважно вивчити помилки конкурентів і побажання покупців. Навіть із високим рівнем конкуренції можна домогтися непоганого доходу. Головне зробити найбільш привабливу пропозицію.
 2. Знайти хороших постачальників. Можливо кількох, для мінімізації ризиків пов’язаних з відсутністю товару на складі. Обов’язково вивчіть можливість повернення товару постачальнику товару постачальнику, у разі відмови від нього покупця.
 3. Запустити торговельний майданчик, або розмістити товар на вже існуючому. Це може бути свій сайт, або великий маркетплейс.
 4. Почати рекламну компанію. Якісні фотографії, SEO, різні варіанти платної реклами – це, мабуть, не тільки найголовніша, а й найвитратніша частина бізнесу. Тут необхідно чітко розрахувати бюджет.

Цей бізнес добре підійде для початку діяльності. Він дасть змогу заробити початковий капітал, вивчити ринок, обзавестися необхідним досвідом. Якщо не нехтувати перерахованими вище ризиками, правильно підібрати товар і розробити грамотну стратегію просування, то дропшиппінг принесе гідний прибуток.

Більше новин

post_image
June 29
Як упакувати товар для Amazon?
Напевно ви чули історії про те, що через неправильне пакування виникали складнощі з розмитненням товару або склад FBA відмовляв у прийомі? Щоб уникнут...
Детальніше
post_image
June 29
Знайомство з товаром починається… з коробки?
28 грудня у США традиційно проводять Національний день коробки цукерок. Солодощі стають прекрасною нагородою за невеликий квест - розпаковування цієї ...
Детальніше
post_image
June 29
Як створити shipping plan для FBA продавця
Ми вже раніше розглядали тему торгівлі за моделлю FBA і тепер поговоримо з вами про те, що ж потрібно робити, коли ви обрали товар. Для торгівлі від ...
Детальніше

Залишити відгук